Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Vavřincův déšť - myší úroda.

Prozkoumejte památky Ruska a Petrohradu. Nezapomeňte si přibalit to nejdůležitější

4.7.2018

V současné době spousta turistů přemýšlí, kam vyrazí na letní dovolenou. Většinou ale mají namířeno do přímořských destinací, například v Chorvatsku, Itálii anebo Řecku. Pokud prahnete po neotřelém dobrodružství, doporučujeme zamířit do takového Ruska, které se pyšní velice bohatou historií, nesčetným množstvím historických skvostů a ojedinělou kulturou s tradicemi pravoslavného křesťanství.

Hlavním městem je Moskva s ojedinělou atmosférou. V metropoli, kde žije patnáct milionů obyvatel, poznáte různou mentalitu lidí. Tamní historie je poznamenaná komunistickým obdobím, na které však místní nevzpomínají s nadšením. Cesta do Ruska trvá letecky okolo dvou hodin. Ale nezapomeňte, že pro vstup do dané země jsou vyžadována víza do Ruska.

Jak získat vízum do Ruska?

Pravděpodobně vás jako první napadne, jakým způsobem takové vízum získat. Snad nejjednodušší cestou je požádat o něj přes internet. Záleží na tom, zda do Ruska cestujete za turistickým poznáním anebo služebně. Od toho se potom odvíjí i cena. Turistické vízum vyjde od 2 265 korun, zatímco za služební zaplatíte od 3 099 korun.

Co navštívit v Moskvě?

Samotným srdcem Moskvy je bezpochyby Rudé náměstí. Dále vás nadchne nejstarší moskevská ulice ve Starém Arbatu. Pokud byste chtěli zavítat na všechny památky v centru, potřebovali byste na to minimálně několik dnů. Za návštěvu stojí například Chrám Krista Spasitele, kde však nemůžete jít jen tak v šortkách, protože zdejší kultura to nepovoluje.

Co v Petrohradu?

Dalším městem, jež stojí za návštěvu, je Petrohrad, kde byste měli projít celé historické centrum táhnoucí se okolo Něvského prospektu. Centrum je více evropské a upravené. Za zmínku také stojí sídlo Romaonvců Petěrgof, kam se dostanete vlakem přímo ze samotného centra.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů