Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Prší-li na svatého Urbana, znamená újmu vína; pakli jest pěkný čas, dobré víno bude.

Baleárské ostrovy nadchnou panenskou přírodou

2.7.2018

Baleárské ostrovy bývají označovány mnoha přízvisky – citrusové ostrovy, perly Středomoří, malý kontinent. Souostroví nacházející se na východ od Španělska hraje mnoha barvami a příchutěmi, neboť snoubí různé kultury a architektonické styly. Baleárské ostrovy skládající se z celkem 151 ostrovů se pyšní panenskou přírodou a exotickou atmosférou.

Obydlené jsou pouze čtyři ostrovy, přičemž velice populární je ostrov Mallorca, jehož písečné pláže jsou lemovány křišťálově čistým mořem. Mallorca jakožto největší ostrov z celého souostroví láká na příjemné klima po celý rok. Během jarního a podzimního období zde panují teploty okolo 25 stupňů Celsia, ovšem v létě se rtuť teploměru šplhá až k 30 stupňům Celsia. S dešti se zde setkáte pouze výjimečně, což platí i pro ostatní ostrovy. Baleárské ostrovy si vás jednoduše získají.

Co všechno Mallorca nabízí?

Ulice jsou poseté mnoha obchůdky se suvenýry i značkovým módním oblečením. V hlavním městě Palma de Mallorca se nachází velice atraktivní místo pro nakupování, které se jmenuje Passeig des Born. Mallorca je dovolená snů.

Co se týká pamětihodností a architektonických skvostů, za zmínku stojí bezpochyby gotická katedrála La Seu ze třináctého století. Pokud patříte mezi milovníky turistiky, zřejmě vás to bude táhnout do pohoří Sierra de Tramuntana. Mallorca je jedním z hlavních cílů českých turistů. Tamní hotelové komplexy jsou na vysoké úrovni a vaří úžasnou mediteránskou kuchyni, která určitě stojí za ochutnání.

Kde si objednat zájezd?

Pokud sháníte pohádkovou dovolenou na Baleárských ostrovech, obraťte se na nabídku německé CK. Cestovní agentura Rudolf Reisen se specializuje na zájezdy na míru přes německé partnery. Objednat si tak můžete dovolenou jak na zmíněné Mallorce, tak i v jiných částech světa. Obrovskou výhodou německé cestovní agentury je, že zajišťuje vyšší kvalitu služeb a přijatelnější ceny.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů