Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Je-li zamračeno na svatého Martina, bude zima levná; je-li jasno, bude zima tuhá.

Jaký je rozdíl mezi alergiemi uvnitř a venku?

28.5.2018
Navzdory postižení asi 50 milionů Američanů nejsou alergie dobře srozumitelné. Jiskry, které vzbuzují váš imunitní systém, se mohou pohybovat od slunečního světla až po cibuli, a příznaky útoku jsou stejně rozmanité. Z tohoto důvodu strávíme několik týdnů psaní o alergii - o tom, jaké jsou, jak se projevují a jak můžeme najít úlevu. Toto je alergická reakce PopSci. 

 

Alergie ulička je plná produktů, které mají být vaším jarním spasitelem. "Celodenní úleva!" "Ne ospalý!" "Vnitřní a venkovní!" Ale počkejte, držte se - jsou vnitřní a venkovní alergeny opravdu tak odlišné?

"Ujišťuji vás, že váš imunitní systém nediskriminuje, zda jste citliví na pyl trávy, stromu nebo ambrózie, že všechny mohou vyvolat utrpení alergií," říká Clifford Bassett, lékařský ředitel Allergy & Asthma Care v New Yorku. To také platí pro všechny alergeny, které se skrývají uvnitř vašeho domu, vysvětluje, včetně vašich mazlíčků i neviditelných spolubydlíků. Je to jen to, že některé alergeny jsou převážně převážně venku, zatímco jiné zůstávají uvnitř.


Nezapomeňte, že nikdy neskoro na podporu svého imunitního systému s nezbytným doplňkem imunitního systému - podívejte se na produkty.

Ale to neznamená, že na ně budete stejně reagovat. "Je spravedlivé říci, že každý alergen je zcela odlišný sám o sobě," říká Sarena Sawlaniová, lékařka ředitelky Chicagské alergie a astmatu. "Například plísně, prach a pyl mohou vyvolat zcela odlišné alergické reakce." Tyto reakce se opírají o stejný základní mechanismus uvnitř našich těl - totiž o histaminy (více o tom tady) - je to, že každá osoba bude reagovat na alergeny odlišně.

Možná psí strak přináší slzy do očí. Možná vám určitý pyl způsobí kýchání. Nejedná se o zásadní rozdíly v tom, jak tyto alergeny působí uvnitř vašeho těla, ale o změnu v reakci imunitního systému.

Možná je to mnohem důležitější, léky, na které se podíváte v lékárničce, se nelíčili alergeny jinak. Antihistaminika, která tvoří většinu roztoků na bázi pilulky, které užívají Američané, zabraňuje tomu, aby se histaminy vázaly na receptory na buňkách ve vašich hlenových membránách, což vyvolává zánět (podívejte se na náš další článek týkající se alergické reakce, aby se podrobněji podíval na histaminy! ). Kortikosteroidy - účinná složka v těch věrných nasálních sprejů - zabraňují histaminu dokonce uvolnit na prvním místě zablokováním přílivu imunitních buněk do vašich hlenových membrán. Jsou to trochu odlišné mechanismy, ale oba blokují stejnou reakci.

Zda určitá lék zvládne vaše příznaky, závisí více na vašem těle než na alergenu. Lidé reagují odlišně na každý jednotlivý lék, takže bohužel nalezení správného je věcí pokusů a omylů. Můžete dokonce chtít kombinaci léků.

Nejzákladnějším způsobem, jak zjistit, zda vaše alergie přichází z vašeho domova nebo zvenčí, je prostě věnovat pozornost, když dostanete své příznaky. Pokud je máte po celý rok, pravděpodobně máte něco, co vás dráždí uvnitř vašeho domova. Pokud vrcholí během jara a léta, vnější alergeny jsou pravděpodobně přinejmenším částečným faktorem. Ale nemusí to být úplný obraz. "Látky znečišťující ovzduší mohou synergizovat s pylenem ve vzduchu, aby vytvořily dvojí účinek a zvětšily a dále zhoršovaly sezónní symptomy," vysvětluje Bassett. On říká, že jediný skutečný způsob, jak přesně vědět, co je trápit váš imunitní systém, je jít na alergik a vyzkoušet. Ačkoli si to každý nemůže dovolit, je to vynikající způsob, jak lépe porozumět alergiím a zjistit způsob, jak s nimi léčit. Můžete dokonce být dobrým kandidátem na alergické záběry, které mohou pomoci tlumit reakce tím, že vyučují váš imunitní systém, aby se s nimi nepovažovali za nebezpečné útočníky. A pokud nejste, alespoň můžete s někým mluvit o tom, jak nejlépe zvládnout vaši reakci. Váš alergik může doporučit určité druhy polštářů nebo nazální zavlažování - věci, které jste možná nezohlednili.

Zamezte tomu, že nestresujete, které léky na alergie užíváte. Pokud si myslíte, že to pro vás funguje, držte se s ním. Vnitřní, venkovní, domácí zvířata, prachové roztoče - nezáleží na tom, zda jsou vaše příznaky pod kontrolou.

 © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů