Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Když na Alžbětu sněží, sníh dlouho poleží.

Lipno je skvělým místem pro aktivní i pasivní odpočinek

19.4.2018

Uprostřed krásné Šumavské přírody se nachází Lipno nad Vltavou, kde najdete největší a nejlépe vybavené turistické středisko v celém jihočeském kraji. Lipno disponuje mnoha volnočasovými aktivitami, takže si zde najdou zábavu jak malí, tak velcí návštěvníci. Na Lipně nekončí sezóna nikdy, ale na jaře a v létě zde proudí asi největší počet návštěvníků. Je to zkrátka dobře zvolená destinace, proto pokud stále přemýšlíte kam na prodloužený víkend nebo na dovolenou, už nehledejte!

Nejlepší vodní radovánky

Lipenská přehrada přímo vybízí k mnoha vodním aktivitám i sportům. Díky vhodným klimatickým podmínkám můžete provozovat windsurfing i jachting. V letních měsících se na přehradě pravidelně konají závody ve vodním slalomu. Lipno je i ideálním místem pro vodáky, a to v úseku mezi Loučovicemi a Vyšším Brodem v lokalitě Čertových proudů. Na tomto místě se totiž nachází přírodní kanál, který je ideální na prohlídku okolí z raftu nebo kánoe. Samozřejmostí je bohatá nabídka pláží se skvělým přístupem do vody a užijí si i milovníci rybolovu.

Na kolo i na brusle

Po celou návštěvu vás bude lákat cyklo a in-line stezka kolem jezera měřící asi 21 km. Kromě této stezky najdete mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburkem pravobřežní část jezerní stezky vedoucí z přehrady až do Přední Výtoňě.  

Ideální místo pro všechny, kteří hledají odpočinek

Pro ty z vás, kteří hledají spíše pasivní dovolenou, je taky na Lipně o zábavu postaráno. K dispozici je letní kino, bobová dráha i lanové centrum. Velmi oblíbenou aktivitou je procházka v Stezce v korunách stromů, která byla otevřená v roce 2012. Stezka je pohodlná, bezbariérová a zvládnou ji projít všichni.  

Ubytování Lipno

Lipno disponuje i celou řadou ubytovacích míst. My vám doporučujeme ubytování Lipno v Amenity Resort, kde si můžete vybrat z několika typů ubytování – hotel, domy deluxe, bungalovy nebo chalet. Záleží jen na vás. Vyrazte na Lipno, nebudete litovat.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů