Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Kanuta přichází zima krutá.

Brno se pyšní mnoha památkami i kulturním děním

19.4.2018

Brno je druhé největší město naší republiky a stejně jako Praha je také toto město výjimečné svou historií, která sahá až do pravěku. Brno patří k univerzitním městům, proto je plné mladých lidí, kaváren, klubů, festivalů i hezkých penzionů. Nejdete zde mnoho památek, galerií i muzeí.

Co rozhodně při návštěvě Brna neminout?

Jednou z nekrásnějších památek je katedrála svatého Petra a Pavla, kterou najdete v centru města. Katedrála má 84 metrů vysoké věže a barokní interiér. Dominantou města je hrad Špilberk, ve kterém se nachází muzeum s různými expozicemi. Za návštěvu stojí rovněž Vila Tugendhat postavená v roce 1930 a ležící v rezidenční čtvrti města. Byla vybudována architektem Ludwigem Miesem van der Rohe a jedná se o nejpozoruhodnější stavbu moderní architektury z počátku 20. století. Vila je zapsána i na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Při návštěvě Brna rozhodně nevynechejte Dietrichsteinský palác, kde dnes sídlí nejstarší muzeum naší republiky - Moravské zemské muzeum. Právě zde je uloženo více než 6 milionů artefaktů. Prohlédněte si také kostel svatého Jakuba a Kostnici. Na náměstí Svobody se nachází jedinečné a nezvyklé hodiny, které v jedenáct hodin vypouští skleněnou kuličku. Symbolicky se vlastně jedná o kulku odkazující na bitvu u Brna v roce 1645.

Svatba v Brně? Proč ne

Brno nabízí opravdu mnoho hezkých kulturních památek, ale je to skvělé město i pro velkou událost, jako je svatba. V městské části Brna v oblasti Bosonoh se totiž nachází penzion Kovárna s vinnými sklepy. Jedná se o nádherný interiér s jedinečným klenutým stropem, krbem a stěnou z historických signovaných cihel. Je to zkrátka místo jako dělané pro svatby či firemní akce. Uvidíte, že svatba Brno bude skvělou volbou. Personál vám zajistí kompletní servis i výzdobu podle vašeho přání. Veškerý program si pak užijete v prostředí vinných sklepů, jejichž kapacitace je 45 – 50 osob.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů