Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Kanuta přichází zima krutá.

Chystáte se sportovat? Pak vyrazte do Jeseníků

18.4.2018

Jaro je konečně tady! A s ním i spojené venkovní aktivity, jako jsou turistika a cyklistika. Příjemné prostředí přímo vybízí ke sportu a výletům do hor. Že nevíte, kam byste se měli vydat? Zkuste Jeseníky, v nichž se nachází k chráněné krajinné oblasti. Jejich jádrem je nejvyšší moravské pohoří Hrubý Jeseník. Praděd je pak s nadmořskou výškou 1491 m n. m. nejvyšším vrcholem těchto hor.

Ideálním startovacím místem je Malá Morávka

Nejznámější rekreační obcí v Jeseníkách je Malá Morávka nacházející se v nadmořské výšce 700 – 800 metrů. Obec leží severně od Rýmařova a téměř celá zasahuje do výše zmiňované CHKO. Je skvělým místem pro řadu turistických i cyklistických výletů, a to ať se vydáte za dobrodružstvím s rodinou, přáteli nebo na sportovní soustředění. Právě Malá Morávka disponuje velkým množstvím turistických tras. Pokud se rozhodnete vypravit na cyklovýlet, doporučujeme horské kolo. Terén je tady totiž opravdu kopcovitý a mnohdy náročný. Jeseníky jsou až z 80 % tvořeny lesy! V zimních měsících tu na vás čekají rozsáhlé lyžařské areály se značným množstvím vleků i různou obtížností sjezdových tratí.  

Ubytování pro sportovní kluby i rodiny zajistí Hotel Kamzík

Kromě skvělého sportovního využití naleznete v Malé Morávce také kvalitní ubytování v hotelu Kamzík. Hotel Kamzík se hodí jak pro rodiny s dětmi, tak pro větší skupiny. Disponuje až 170 lůžky, proto je opravdu vhodný k ubytování pro sportovní soustředění. Právě zde mají sportovci možnost si co nejvíce zasportovat a pokochat se přitom krásnou přírodou. Ubytování pro sportovce je v tomto hotelu nejlepší volbou, protože v jeho interiéru se nachází velká, plně vybavená tělocvična i posilovna. Po náročném tréninku můžete své tělo zrelaxovat v krytém vyhřívaném bazénu a sauně. Kdo by měl přes den málo sportu, zabaví se stolním tenisem nebo bowlingem. Velkou výhodou je půjčovna horských kol, takže ta s sebou brát nemusíte. Užijte si sport na maximum.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů