Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatá Barbora mosty mostí, Sába hřeby ostří, svatý Mikuláš je přibíjí.

Zažijte Ostravu jinak

25.3.2018

Ostrava, pro někoho průmyslová oblast, pro jiného zase město, kde navštíví historická místa a zažije pořádnou zábavu. V tomhle městě to žije a vy to můžete zjistit na vlastní kůži. Když se navíc ubytujete v tom správném hotelu, jako je hotel Ostrava, pak budete mít i výborné strategické místo pro všechny akce.

Historie hornictví i kulturní dědictví

Pokud se vydáte do Ostravy, rozhodně nesmíte minout prostory bývalého dolu Anselnu nacházející se nad soutokem dvou řek, a to Odry a Ostravice. V těchto prostorách najdete Hornické muzeum, ve kterém si prohlédnete velký nebo malý okruh. O hornictví se dozvíte i v Dole Michal, kde si projdete stejnou trasu, jakou každý den absolvovalo velké množství horníku při své cestě do práce. Velmi oblíbená je Dolní oblast Vítkovic tvořená komplexem staveb – vysoké pece, koksovna a Důl hlubina. Dolní oblast Vítkovic byla zapsaná na seznam Evropského kulturního dědictví.

Atrakce nejen pro děti

V letních měsících prozkoumejte zoologickou zahradu a zadovádějte si v přírodním koupališti ve Vřesině. Opravdu obrovský travnatý komplex patří k největšímu ve střední Evropě a užijí si tady ti nejmenší i dospělí. Uvidíte, že z tohoto místa budete nadšeni a zamilujete si ho. Zoologické zahrada nabízí kromě různých zvířat celou řadu atrakcí – dětská hřiště, jízdu vláčkem, krmení koz a ovcí i stánky s jídlem.

Večerní zábava je jistá

Kdybyste se po celém dni večer nudili, rozhodně navštivte vyhlášenou Stodolní ulici s velkým množstvím  barů a hospod. Zde se rozhodně zabavíte.

Hotel i restaurace v Ostravě

Aby byl váš výlet jedinečný, vyberte si i hezké ubytování. Přesně to splňuje čtyřhvězdičkový hotel v Ostravě - Jan Maria. Hotel najdete na Slezské Ostravě v objektu bývalé šachty na ulici Slívová. Hotelové pokoje jsou nekuřácké, vybavené Wi-Fi, trezorem, telefonem, minibarem i LCD televizí. V některých pokojích je klimatizace. Kromě skvělého ubytování si v hotelu i pochutnáte. Restaurace Ostrava nabízí špičkovou gastronomii, kterou si můžete v létě sníst na venkovní zahrádce.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů