Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Svatá Terezie zasazuje zimní okna.

Kde si půjčit lyžařské vybavení na Lipně?

10.1.2018

Region Lipenska je jednou z turisticky nejoblíbenějších oblastí České republiky. Kromě milovníků přírodních krás i zájemců o historii přijíždí k Lipenskému jezeru strávit svůj volný čas také příznivci sportu. Vodní nádrž Lipno i blízkost Šumavy nabízejí během každého ročního období návštěvníkům široké možnosti sportovního vyžití. V zimě je pak Lipensko častým cílem lyžařů. Běžkaři i sjezdaři zde mají na dosah množství lyžařských středisek na české i rakouské straně hranice. Je ale region přívětivý i pro ty hosty hotelu na Lipně, kteří nemají své vlastní vybavení? Jaká je nabídka půjčoven lyžařských potřeb a kde je zájemci naleznou?

Lyžování v okolí Lipna

Na české straně se nachází oblíbený Skiareál Lipno a nedaleký Skipark Frymburk spolu s množstvím běžeckých tras v oblasti Šumavy, včetně známé šumavské magistrály. Rakousko nabízí v porovnání s jeho alpskými středisky méně známé, přesto však neméně kvalitní areály jako Sternstein a Hochficht nebo běžecký areál Schoneben. Není překvapením, že právě v těchto místech naleznou zájemci i půjčovny lyžařského vybavení.

Půjčovny v oblasti Lipenska

Podnikatelé si zájem sportovců o Lipno dobře uvědomují a není proto divu, že kolem Lipenského jezera naleznou sportovně založení návštěvníci regionu a hotelu ve Frymburku mnoho možností k zapůjčení vybavení pro letní i zimní sporty, samozřejmě včetně lyží.Půjčovny jsou prakticky ve všech větších i menších sídlech okolo vodní nádrže, tj. v Lipně na Vltavou, Frymburku, Horní Plané i Nové Peci nebo Černé v Pošumaví. Půjčovny vybavení samozřejmě nechybí ani ve zmíněných rakouských střediscích. Jen kousek od sjezdovek nebo běžkařských tratí tak návštěvníci naleznou kompletní nabídku vybavení pro sjezdové lyžování i běhání. Samozřejmostí je potom ve všech půjčovnách i profesionální servis a poradenství.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů