Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatou Lucii jasný den, urodí se konopí i len.

Kolik stojí vízum do Egypta a kde ho zařídit?

4.1.2018

Egypt je rájem pro všechny cestovatele a dovolenkáře, kteří si chtějí užít koupání i potápění v krásném Rudém moři, plavbu po Nilu, starověké chrámy, hrobky, pyramidy a historii či jízdu na velbloudech a čtyřkolkách. Egypt je opravdu skvělou destinací na lenošení, ale také na objevování nových míst, kultury a na mnoho zážitků.  Nezanedbatelnou poznámkou je také fakt, že egyptská kuchyně je velmi rozmanitá. Pro milovníky masa nabízí různě upravené skopové i jehněčí. Ze sladkostí musíte rozhodně vyzkoušet proslulou lahůdku om ali, což je oříškový desert dělaný z mléka, hrozinek a kokosu. 

Vízum do Egypta dostanete přímo na letišti

Pokud se rozhodnete vycestovat do Egypta i vy, musíte mít cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců po návratu z Egypta a platné vízum. Češi mohou vízum do Egypta získat za poplatek na mezinárodním letišti v Káhiře, případně i na dalších vstupních místech. Turistické vízum vám bude vlepeno do pasu a platí pro jeden vstup a maximálně na jeden měsíc. O toto vízum můžete požádat i na zastupitelském úřadě EAR v Praze, cena je tady ale vyšší než poplatek, který byste uhradili na letišti. 

Rozhodně nevynechejte starobylé památky

Egypt je opravdu velmi krásný, a jestliže vás neláká jen ležet u moře pod slunečníkem, rozhodně se vydejte na některý z výletů. Za návštěvu stojí nejen pyramidy v Gize, ale také chrámový komplex v Karnaku, který se nachází v blízkosti Luxoru nebo chrámy v Abu Simbel. Ty vznikly jen kvůli honbě za vyšším egem a faraon Ramssess II jimi chtěl zapůsobit na svou ženu Nefertari. K jedinečným místům patří rovněž údolí králů, což je pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. K vidění je tady toho opravdu hodně, proto věříme, že se vám v Egyptě bude moc líbit a přivezete si odtud mnoho zážitků. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů