Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Je-li na Mláďátka mlha, mrou děti.

Chystáte se letos v létě do Chorvatska? Poradíme vám na co si dát při cestě autem pozor

4.1.2018

K nejoblíbenější letní destinací Čechů patří ještě pořád Chorvatsko. A není se čemu divit, protože právě toto místo nabízí rychlou i pohodlnou cestu k moři s průzračnou vodou, hezkým prostředím, upravenými plážemi, romantickými zátoky i skvělým odpočinkem. Naleznete zde mnoho zajímavých a krásných míst, jako jsou například památky UNESCO nebo jedinečné přírodní útvary a národní parky.

Autem do Chorvatska je to nejjednodušší

K opravdu nejčastějšímu způsobu dopravy do Chorvatska je už dlouhou dobu cesta na vlastní pěst, čili vlastním nebo vypůjčeným vozem. Autem do Chorvatska jezdí většina Čechů, ale i lidí z okolních států. Na co si ale při takovém cestování dát pozor? Tak to vám poradí dnešní průvodce po Chorvatsku.

Pozor na dálniční známky

Nejznámější trasa z České republiky vede přes Mikulov a dále pak po rakouské dálnici přes Vídeň, Gratz až k hranicím se Slovinskem. Nezapomeňte na rakouskou dálniční známku, stejně jako na tu slovinskou. Dálnice vede hned za hraničním přechodem s Rakouskem. Slovinci kontrolují známky velmi přísně! Na chorvatskou dálnici se napojíte hned za Slovinskem vedoucí přes Záhřeb až úplně na jih země. Při vjezdu obdržíte kartu, kterou při výjezdu z dálnice vrátíte a zaplatíte poplatek lišící se podle délky cesty. 

Dopravní předpisy jsou podobné jako u nás

Dopravní předpisy jsou ve většině případů stejné jako u nás. Je povinnost svítit i za dne, používat bezpečnostní pás a děti musí být v autosedačkách. Maximální povolená rychlost v Rakousku na dálnici je 130 km/h, v obci 50 km/h, mimo obec 100 km/h. Stejně je tomu i ve Slovinsku s tím rozdílem, že mimo obec můžete jet 90 km/h. Tady si dejte pozor na kruhové objezdy, kde platí přednost zprava a neplatí absolutní přednost vozidel jako u nás. V Chorvatsku jsou platné stejné zákony jako ve Slovinsku.

Nezapomeňte na cestovní doklady a kontrolu vozu

Před cestou nezapomeňte na cestovní doklady a kontrolu povinné výbavy vozu – autolékárničku, reflexní vesty, trojúhelník, rezervu a další. Přejeme vám příjemnou a hlavně bezpečnou cestu. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů