Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Martin a Kateřina na blátě - vánoce na ledě.

Lyžařská sezona se blíží. Víte jak se správně obléci do chladného počasí?

29.11.2017

Vánoční čas je za rohem a k němu neodmyslitelně patří sněhové radovánky. Přemýšleli jste už nad tím, zda jste dobře připraveni na lyžařskou sezonu? Nechybí vám ve skříni kousky, bez kterých se při zimních sportech neobejdete? Nezapomeňte ani na své ratolesti! Nechcete přeci, aby prázdniny musely trávit v posteli s teploměrem. Je na čase provést revizi šatníku a rychle doplnit, co vám chybí. Zima se blíží!

Oblékejte se teple, ale rozumně

V chladném počasí je zapotřebí oblečení vrstvit. První vrstvu by mělo tvořit funkční triko ze speciálního materiálu, které dobře odvede pot od těla. Na ni patří teplejší mikina, ideálně z fleecu nebo podobné textilie, která by vás měla udržet v teple. Na závěr budete potřebovat vhodnou bundu. Pokud jdete na svah, vyplatí se investovat do kvalitní lyžařské bundy a stejně tak pořídit si pořádné zimní kalhoty, jež při kontaktu se sněhem hned nepromoknou. Jestliže dodržíte pravidla vrstvení, nezaskočí vás mráz ani vlezlý vítr. Tento způsob oblékání je vhodný samozřejmě nejen pro lyžaře, nýbrž pro každého.

Jak prodloužit životnost zimního oblečení

Stejně jako je tomu u každého jiného oděvu, tak i zimní oblečení vyžaduje patřičnou péči, aby vydrželo co nejdéle funkční. Základem je řídit se informacemi uvedenými na výrobním štítku. Nejdůležitější je dodržovat správně pokyny pro praní, sušení a žehlení. Pro většinu druhů zimních bund platí, že by neměly být sušeny v sušičce na prádlo. Je to z toho důvodu, aby se nepoškodil materiál a nevytratily se tak vlastnosti, jež na zimním oblečení nejvíce oceníte. Samozřejmostí je používání šetrných pracích prostředků. Stejně tak je třeba zimní bundy a další kusy dobře uskladnit, jakmile je po sezoně, aby nezatuchly a nedostaly se k nim škůdci.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů