Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Martinův led bude vodou hned.

Poznejte Žižkov a ubytujte se v nadčasovém hotelu

22.11.2017

Praha má své kouzlo na podzim i v zimě a skrývá v sobě mnoho tajemství. Pokud do našeho hlavního města vyrazíte, rozhodně nezůstaňte jen u objevování hlavních turistických tras, ale navštivte i méně známá místa. Vhodnou lokalitou je Praha 3, kde na vás také čeká hotel na Žižkově a skvělé ubytování.

Nezapomenutelná atmosféra  

Žižkov patří k unikátním částem Prahy, protože v minulosti patřil k dělnické čtvrti. Právě zde žili lidé, kteří se řídili svými pravidly i zákony. Žižkov tak měl vždy svou specifickou atmosféru.  A i dnes na vás dýchne z každé jeho části. Dostanete se do doby, kdy žil Fešák Hubert nebo rada Vacátko.

Památky, historie i kultura

Navštivte krásné náměstí Jiřího z Poděbrad, které má charakter městského parku s dominantou římskokatolického kostela Nejsvětějšího Srdce Páně. Náměstí je lemováno starými činžovními domy. Pokocháte se a dáte si kafe a zákusek v některé z mnoha kaváren. Kousek od náměstí je nejvyšší pražská stavba – Žižkovský vysílač. Ten je 216 metrů vysoký a kromě úžasného výhledu se seznámíte s hlavním městem, prohlédnete si obrazy a posedíte v luxusní restauraci.   

Krásný pohled na Prahu zažijete také z Vítkova. Vy i děti ocení žižkovské Armádní muzeum a sochu před Národním památníkem. Pohled na ni totiž ohromuje a připomíná nám, že se zde roku 1420 odehrála bitva mezi husity a křižáky.

Jestliže vás v našem hlavním městě láká hudba, divadlo a výtvarné umění, navštivte Palác Akropolis, což je jedno z pražských center nezávislé kultury.

Hotel na Žižkově má 100 letou historii

Botique hotel v Praze se nachází na Cimburkově ulici. Díky skvělé lokalizaci si prohlédnete nejen Prahu 3, ale i ostatní místa. Hotel Prokop nabízí originální ubytování i konferenční prostory v Praze. Svým designem navazuje na téměř 100 letou historii. Právě tady byl roku 1921 založen hotel, v jehož tradici Botique Hotel Prokop pokračuje. Interiér má atmosféru Prahy 30. let s funkcionalistickým a moderním vzhledem, díky němuž je elegantní a nadčasový. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů