Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Sníh svatého Ondřeje, oziminám nepřeje.

Vyrazte lyžovat do Francie

18.11.2017

Francouzská lyžařská střediska jsou vyhlášená svou polohou i velkým množstvím sjezdovek. V tomto státě si můžete vybrat z celé řady středisek, díky kterým bude lyžování ve Francii skvělou dovolenou. V dnešním článku se podíváme na několik středisek, která stojí za to navštívit a jsou také u českých lyžařů velmi oblíbená.

 V Tignes si užijí všichni

Tignes patří podle odborníků k nejkrásnějším lyžařským místům. Společně s vedlejší oblastí Val d´lsere tvoří rozsáhlou síť s 300 km dlouhými sjezdovkami. V Tignes najdete skvělý snowpark, freeride terény, mnoho příjemných hospůdek a barů, bazén i wellness.

Les 2 Alpes pro mladé lidi

Les 2 Alpes patří k oblíbenému místu mladých lidí. Nachází se zde nejlepší snowpark na světě a zalyžujete si na 240 km sjezdovek. Užijete si jízdu na ledovci i bohatý noční život. Začátečníci mohou využít modrou sjezdovku, která vede z ledovce až do centra vesničky. Odpočinete si ve veřejném bazénu nebo na kluziště.

Val Thorens je nejlepší na světě

Moderní francouzské středisko Val Thorens se nachází v regionu Rhône-Alpes a bylo vyznamenáno jako nejlepší středisko na světě, které nabízí nejen skvělé lyžování, ale také pestrý noční život. Užijete si zde sport, relax v bazénu, sauně či tureckých lázních. Děti se mohou vyřádit ve vnitřním funparku.

Serre Chevalier – lyžování i památky

Toto lyžařské středisko se rozprostírá nad městečkem Briancon, kde najdete památky zapsány na seznem UNESCO.  Nabízí 250 km tratí vhodných jak pro lyžování, tak pro snowboarding. Lyžování Francie si užijete rovněž i bezpočtem freeride terénů.

Les Menuires i Puy Saint Vincent

Kromě těchto míst se vydejte například do Les Menuires, či Puy Saint Vincent, což je menší francouzský resort se 75 km sjezdových tratí určených hlavně pro rodiny s dětmi a pro malé lidi. Obrovský party stan nacházející se na svahu pojme až 1000 lidí a zaručí vám tak kvalitní zábavu. Přesvědčte se o kvalitách francouzského lyžování i vy a uvidíte, že nebudete zklamaní. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů