Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: O hromnicích teplo - medvěd staví boudu; o Hromnicích mrzne - medvěd bourá boudu.

Nevíte kam na dovolenou s dětmi? Vyrazte na Vysočinu

21.10.2017

Přemýšlíte nad tím, že byste rádi strávili pár dní v přírodě a poznali nový kraj? Pak je rozhodně skvělou volbou dovolená v České republice. Právě dovolená v ČR nabízí široké možnosti výběru lokalit. Pokud vás navíc čeká dovolená s dětmi v České republice, máte o starost méně, protože krásných míst, která byste měli svým dětem ukázat, je nespočet. Proto by vám výběr neměl dělat větší potíže. V dnešním článku se podíváme na Vysočinu.

Dovolená na Vysočině není jen o přírodě

Vysočina se rozkládá v samém srdci České republiky, a to na pomezí Čech a Moravy a je protkána krásnými turistickými trasami. Oblast Českomoravské vrchoviny je tak ideálním místem pro turistiku i cykloturistiku. Dovolená na Vysočině však není pouze o přírodě, ale naleznete tady rovněž velké množství zábavních a zážitkových parků pro děti. V Třebíči můžete navštívit Ekotechnické centrum Alternátor a v Novém městě na Moravě zase strašidelné podzemí.

Děti se zabaví v ZOO

Vyhledávaným cílem je jihlavská zoologická zahrada, která nabízí různé výukové programy pro dětské kolektivy i zážitkové akce. V zoo si děti nakrmí vybraná zvířata, nebo poznají práci ošetřovatelů. Mohou se totiž na jeden den stát chovatelem v zoo.

Turistika i historie

Pokud preferujete spíše přírodu, pak jsou pro pěší turistiku ideální například Žďárské vrchy. Na Vysočině naleznete několik oblíbených cyklostezek. Milovníci historie by měli zavítat do Jihlavy, Havlíčkova Brodu, Pelhřimova či Třebíče, kde je židovská čtvrť. Města Telč a Žďár nad Sázavou jsou zapsána na seznam UNESCO a právě ve Žďáru je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.

Dovolená s dětmi v Šiklandu

Dovolená s dětmi v ČR má opravdu mnoho variant. Když už budete s dětmi na Vysočině, rozhodně si nenechejte ujít zábavu na Šiklandu. Šikland je komplex zábavních areálů s pestrou nabídkou služeb a zábavy. Největším z nich je Šiklův mlýn ležící poblíž Zvole nad Pernštejnem. Jedná se o první westernové městečko u nás, kde si děti i dospělí užijí mnoho zábavy.  © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů