Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Silvestru papeži snížek si již poleží.

Prozkoumejte Kalábrii i sever Itálie

27.5.2017

Na sever Itálie to není zase tak daleko, a proto je tato oblast navštěvována mnoha turisty. Hlavně pak Veneto – Benátsko. Jedná se totiž o území rozprostírající se na severovýchodě severoitalské nížiny. A to od dolního toku Pádu po Benátské Alpy. Jde o opravdu velké území, ale za návštěvu jistě stojí Benátky Padova, Vincenza nebo Verona.

Pokud patříte spíše k těm turistům, které v Itálii láká průzračné moře i hezké pláže, pak se vydejte na jih. Kalábrie leží na špičce italské boty a je pravda, že patří k chudším regionům Itálie, ale zase tady objevíte opravdu krásné pláže s nádherným mořem i starobylou architekturu. A která města se v Kalábrii v Itálii vyplatí navštívit? Tak to se dočtete v dnešním článku.

Historické Ricardi

Ricardi leží v provincii Valentia v nadmořské výšce 280 m n.m. Opravdu velkým lákadlem pro všechny turisty jsou zde historické památky i rozmanitá příroda. Tato oblast se vyznačuje hezkými písečnými plážemi, které jsou obklopené skalisky. Jestliže sem zavítáte, pak určitě ochutnejte zmrzlinu z červené cibule, která se tady vyrábí. Můžete si dát i zmrzlinu z místních pálivých salámů.

Půvabné Gargano

Poloostrov Gargano svou polohou i tvarem připomíná ostruhu na italské botě. V posledních letech na toto místo jezdí mnoho turistů. A není se čemu divit. Návštěva stojí opravdu za to. V Garganu uvidíte vápencové skály omývané krásně průzračným mořem. Podívat se můžete do malebného městečka s názvem Mattinata. Gargano je půvabné také tím, že zde nestojí pásy hotelů ani soukromé rezidence. V této oblasti najdete pouze kempy obklopené olovovými háji.

Starobylá Tropea

K dalšímu překrásnému městečku jihu Itálie patří v Kalábrii Tropea, což je starobylé městečko rozprostírající se na rybářském přístavu. Pod městem leží dlouhá čtyřkilometrová písečná pláž oddělená od skalní stěny. Typický pohled na město vytváří skalisko San Leonardo s půvabným ostrůvkem Santa Maria. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů