Hledáte tipy na výlety a dovolenou v České republice? Ve spolupráci s portálem Megaubytko.cz najdete množství tipů na výlety a na levné ubytování pro Vaši dovolenou. Doporučujeme turisticky oblíbené regiony Vysočina a Jeseníky. Ubytování si rychle a snadno zarezervujete na stránkách ubytování Jeseníky a ubytování Vysočina. Naplánujte si dovolenou s lehkostí ještě dnes.
Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Matěje pije skřivan z koleje.

Národní Park Podyjí láká návštěvníky na krásnou přírodu i mnoho živočichů

28.5.2016

Národní park Podyjí najdete podél údolí řeky Dyje, a to mezi Vranovem nad Dyjí a Znojmem. Tento úsek je asi 40 km dlouhý a vyznačuje se jedinečnou přírodou. Můžete zde vidět skalní amfiteátry, srázy stěn, meandry, suťové pole, těžko dostupné strže, louky, lesostepi i různé rostliny a zvířata.

Národní park Podyjí se vyznačuje velkou rozmanitostí

Národní park Podyjí je charakteristický rozmanitostí. Žije zde mnoho živočichů, a to na poměrně malé ploše. Rozmanitost je dána samotnou polohou národního parku, jež leží na rozhraní dvou biogeografických soustav. Správa národního parku Podyjí je členem Federace přírodních a národních parků Evropy EUROPARC. Park Podyjí je také držitelem Diplomu Rady Evropy pro chráněné území.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů