Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Cypriána, chladno bývá často z rána.

Lyžování v Rakousku si můžete zpestřit termálními lázněmi

18.11.2017

Přemýšlíte, kam letos vyrazit na hory lyžovat? Pak zkuste lyžování v Rakousku, které má své nesporné výhody.  Z České republiky jste tam za chvíli, sjezdovky jsou prakticky v každé vesničce, kde na vás čeká také skvělé ubytování v krásných penzionech a po sportu využijte i termální lázně Rakousko. Rakousko v posledních letech investovalo do modernizace sjezdovek, a proto se sem návštěvníci velmi rádi vracejí. Tato země už totiž nezaostává za oblíbenou Francií, protože i zde se mnoho středisek propojilo lanovkami. Pojďme se podívat alespoň na některé z nich.

Užijte si lyžování na ledovci

Zel lam See patří k rakouské lyžařské klasice a zalyžujete si zde až na 137 km sjezdovek. Tuto oblast tvoří hlavně dvě střediska. Kitzsteinhorn, kde si užijete lyžování na ledovci Rakousko, a níže položené středisko Schmitten, které se tyčí nad hladinou krásného jezera Zeller See. Díky jedinečné poloze tohoto střediska se odtud můžete vydat lyžovat i do Kitzbühellu, Saalbach – Hinterglemm, Hochkönig nebo na ledovec Weissee. Volba je jen na vás. 

Kreischberg – jen pár hodin z Prahy

Středisko Kreischberg najdete 460 km od Prahy. Právě tady se budete nacházet v nadmořské výšce 2 118 m. n. m. a zařádíte si na 40 km dlouhých tratích. Pokud milujete adrenalin, pak je pro vás jako dělané snowpark i freeride trasy. V tomto středisku seženete ubytování v hezkých rezidencích s bazénem.

Nassfeld je pro milovníky adrenalinu

Slunečné počasí a velké množství sněhu vám zaručí lyžařské středisko Nassfeld, které leží jen 150 km od břehů Středozemního moře. Kromě 110 km sjezdovek jsou zde rovněž atrakce pro děti, snowpark i trasy na freeride. Na kopcích můžete odpočívat na lehátkách u restaurací. Toto lyžařské středisko láká všechny milovníky zimních sportů, ale také ty, kteří chtějí po námaze odpočívat a relaxovat na sluníčku. Lyžování Rakousko je zkrátka skvělou volbou pro všechny, stejně jako termály Rakousko© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů