Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na svatého Cypriána, chladno bývá často z rána.

Honem na dovolenou do vinařské oblasti Moravy!

12.11.2017

Honem na dovolenou do vinařské oblasti Moravy!

Rádi byste si naplánovali příjemnou dovolenou s rodinou a kamarády? Vyzkoušejte toulky po moravské vinařské oblasti, která je protkána dech beroucími drahokamy architektury a přírody, zábavními atrakcemi i nekonečně dlouhými vinicemi. Poznejte krásy Znojemska, Slovácka, Velkopavlovicka i Mikulovska.

Mikulov a Lednice

Pokud se rozhodnete pro relaxaci v Mikulově a okolí, ochutnáte nejen delikatesní vína z Dolních a Horních Věstonic, Milovic, Pasohlávek, Valtic a Strachotína, ale rovněž navštívíte nádherný zámek Lednice zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO. Spatříte také zámky v Mikulově, Valticích. Zříceniny hradů, vinice a vápencová bradla vás ohromí v „moravském moři“v okolí Děvína. Nové Mlýny, soustava tří přehradních nádrží na jižní Moravě pod Pálavou, vybízí k veselým letním radovánkám!

moravské vinařské oblasti

Velké Pavlovice a okolí – chutná vína na dosah ruky

Velkopavlovická vinařská podoblast vás zavede do Břeclavi, Brna-venkov, Vyškova, Brna-města a Čejkovic. Delikatesní vína vám nabídnou ve Velkých Bílovicích, Rakvicích, Hustopečích, Velkých Pavlovicích, Bořeticích. Kroky turistů vedou na zajímavá místa, zřícenina Dívčího hradu, ArcheoPark Pavlov, jeskyně na Turoldu. Muzeum hraček v Lednici, rozhledna Hanse Kudlicha a zámek Břeclav jsou jasné dominanty.

Slovácko uhrane svými tradicemi

Vinařská oblast Slovácka přitahuje výletníky a milovníky skvělého vína zejména do Hodonína, Uherského Hradiště, Břeclavi, Zlína a Kroměříže. Jakmile ochutnáte vína z Kyjova, Blatnice pod Svatým Antonínkem, Bzence, Josefova a Strážnice, budete omámeni jejich vytříbenou chutí. Arcibiskupský zámek se zahradami vyzývá k prozkoumání, neboť náleží na seznam světového dědictví UNESCO stejně jako biosférická rezervace Bílé Karpaty, slovácký verbuňk a folklórní tradice – jízda králů.

Znojmo – dlouhé vinice a cyklostezky

Ochutnejte také luxusní vína ze Znojemska! Vinařské obce Šatov, Lechovice, Miroslav, Ivančice, Nový Šaldorf vás přivítají s otevřenou náručí. Ve Znojmě pak probádejte jeho magické podzemní a vystoupejte k rotundě knížecího hradu. Udělejte si výlet do zámků Vranov nad Dyjí a Bítov.

Jižní Morava je doslova prošpikována divukrásnými vinicemi, přírodními skvosty, středověkými hrady a zámky. Poznejte její krásy na vlastní oči!

Pokud ale nechcete za moravskými víny na Moravu, alel chcete si je vychutnat pěkně z domova, využijte nabídky eshopu vinnyshop.cz.© Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů