Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Na Markétu když prší, ořechy ze stromu srší.

Nevíte kam v září k moři? My vám poradíme

6.8.2017

Většina pracujících lidí nemá přes prázdniny dovolenou, zvláště pak pokud nemají děti. V takovém případě není nic jednoduššího než si volné dny schovat na září, protože i tenhle měsíc je ideální na cestování. Nevíte kam v září k moři? Zkuste třeba Řecko! Je to totiž skvělá destinace. Let netrvá dlouho, v září je tam teplo a máte velké možnosti výběru.

Kam do Řecka?

Řecko zahrnuje pevninu i bezpočet ostrovů, proto je jen na vás, kam do Řecka se vydáte. A dnešní článek vám s výběrem trochu pomůže.

Největší je Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a díky její poloze je zde krásně teplo až do října. Návštěvníky láká jak na písečné pláže, tak na bohatou historii s velkým množstvím památek.

Zakynthos a jeho tyrkysové moře

Na Zakynthosu si užijete zeleň i překrásné pláže s tyrkysovým mořem. Pozorovat zde můžete želvy - karety, které právě na tomto ostrově kladou svá vejce.

Zelený Samos

Samos patří k jednomu z nejzelenějších ostrovů zachovávající si svou řeckou tradici i atmosféru. Na jihu narazíte na pláže písečné, na severu na vás zase čekají oblázky.

Příliš turisty nenavštěvovaný Karpathos

Tento ostrov láká své návštěvníky na nedotčenou přírodu i zachovanou tradici. Vzhledem k malému počtu turistů se můžete těšit opravdu z klidné dovolené.

Malý Thassos

Thassos - malý ostrůvek, kterému se také říká zelený smaragd Egejského moře. Užijete si na něm skalnaté zátoky, písečné pláže, velké olivové sady i kulturu.

Krásný Kos

Kromě krásných písečných pláží toto místo navštěvují turisté i pro jeho historické památky, které naleznete po celém ostrově.

Olivové háje na Korfu

Ostrov Korfu je vyhlášený pro pěstování oliv a patří k těm zelenějším v Řecku.

Olympská riviéra – Pierie

Jedná se o kus řecké pevniny s dlouhými písečnými plážemi. Vstup do moře je pozvolný a při koupání se můžete kochat pohořím Olympu.

Ať už se rozhodnete navštívit jakoukoliv část Řecka, uvidíte, že určitě nebudete litovat. V září je tam stejně krásně jako o prázdninách. Navíc bez velkého množství turistů s dětmi. Pokud byste raději někam dále, pak ušetřete dovolenou a vydejte se v listopadu nebo prosinci za exotikou. Magazín o exotické dovolené vám poradí. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů