Přihlášení    Registrace
Tisk stránky Poslat přátelům Nápověda    Pranostika na tento den: Když na Medarda prší, voda břehy vrší.

V Itálii si k trávení dovolené najde každý svůj vysněný kout

1.6.2017

Stále více českých turistů si pro svou dovolenou vybírá bezpečné lokality Evropy. A k takovým místům patří také Itálie. Apeninská bota je proto druhým nejpopulárnějším místem, kde trávit svůj volný čas, a to ať s rodinou, partnerem nebo přáteli. Mnoho Čechů míří jen na sever, Rimini, Bibione či Caorle jsou proto letoviska, kde o Itala skoro ani „nezakopnete“. Ne každého však láká koupání a opalování na přeplněných plážích. Tento stát však skrývá mnohem více krás, díky kterým se dovolená v Itálii stane nezapomenutelným zážitkem. Pojďme se alespoň na některá taková místa podívat.

Capri – exkluzivita i mnoho možností

Ostrov císaře Tiberia má jen 20 km2 , a přesto patří k jednomu z nejexluzivnějších míst Itálie. A není se čemu divit. Na Capri si užijete koupání, relaxaci i možnost návštěvy mnoha památek. Rozhodně se nezapomeňte podívat na majestátní Villu Jovis postavenou císařem Tiberiem nebo na Tiberiův skok.

Sardinie je evropským Karibikem

Italský ostrov Sardinie je považován za evropský Karibik lemovaný na severu smaragdovým pobřežím. Právě pro toto jedinečné pobřeží je sever nejvyhledávanějším místem ostrova. Naleznete tady ovšem také krásné průzračné moře s širokými plážemi a malými letovisky.

Sopečný ostrov Ischia

Na Ischii proběhla poslední sopečná erupce před staletími, avšak i tak to pod jeho povrchem stále „vře.“ Ostrov je hluboko pod zemí propojen s Vesuvem a právě i díky tomu je velmi bohatý na termální jevy. Ischia nabízí vše pro milovníky moře, stejně jako pro ty, kteří touží odpočívat v pramenech termálních vod.

Díky srovnávači NewTravel si vyberete svou vysněnou dovolenou

Itálie nabízí mnoho dalších míst, která můžete navštívit. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv lokalitu, věřte, že krásy si všude užijete plnými doušky. Zájezdy do Itálie vám pak nabízí srovnávač NewTravel.cz. Právě zde si vyberete svou pohádkovou dovolenou. © Copyright 2008-2011 - KudyKam.com Mapa stránek, Admin: Michal Bůžek, Email: admin@kudykam.com
Publikování nebo šíření jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu je zakázáno.
Tipy na výlet a webové kamery | Tipy na cesty | Sraz cyklistů